Udinese - Atalanta, wynik meczu - 1-1

W niedzielnym starciu drużyn Udinese i Atalanta padł remis 1-1. Mecz odbył się na Bluenergy Stadium w ramach 12. kolejki Serie A. Gospodarze obejmowali prowadzenie po pierwszej połowie, lecz goście zdołali zdobyć bramkę w drugiej połowie, kończąc tym samym mecz remisem. Wynik ten nie wpłynął na pozycję obu zespołów w tabeli, ale zapewnił kibicom emocjonujące widowisko.

Udinese a Atalanta zanotowały remis 1-1 w emocjonującym meczu Serie A rozegranym na Bluenergy Stadium. Udinese objęło prowadzenie tuż przed przerwą za sprawą gola Walace'a w 44. minucie, który wykorzystał świetną asystę L. Samardžicia. Było to pierwsze trafienie dla gospodarzy, a atmosfera na stadionie była gorąca, gdyż fani nie mogli doczekać się kolejnych emocji. Atalanta jednak nie zamierzała ustępować, a ich wysiłki zostały nagrodzone w doliczonym czasie gry. Éderson zdołał wyrównać wynik na 1-1, wykorzystując asystę D. Zappacosta. To trafienie wywołało prawdziwą burzę na trybunach i zakończyło mecz z niespodziewanym remisem. Spotkanie nie obyło się bez emocji, a kartki żółte zostały pokazane zawodnikom obu drużyn. João Ferreira i Jaka Bijol z Udinese oraz Hans Hateboer, Teun Koopmeiners i Marten de Roon z Atalanta zostali ukarani przez sędziego Gianluca Aureliano. Mimo to, nie padła żadna czerwona kartka, co świadczy o zaciętej, ale fair grze obu zespołów. Najbliższe wyzwania czekają Udinese, które zmierzy się z AS Roma, Veroną i Interem, natomiast Atalanta stanie do starcia z Napoli, Sportingiem CP oraz Torino. Wszyscy fani piłki nożnej z niecierpliwością czekają na kolejne emocje, jakie przyniosą te spotkania.