Udinese - Torino, wynik meczu: 0-2

W meczu rozegranym w ramach 29. kolejki włoskiej Serie A drużyna Udinese podejmowała na własnym stadionie ekipę Torino. Spotkanie, które odbyło się 16 marca 2024 roku o godzinie 14:00 na Bluenergy Stadium, zakończyło się zwycięstwem gości 2-0. Już w pierwszej połowie Torino objęło prowadzenie 1-0, utrzymując przewagę do końcowego gwizdka sędziego.

Relacja z meczu Udinese - Torino

W meczu 29. kolejki włoskiej Serie A Udinese podejmowało na własnym stadionie, Bluenergy Stadium, drużynę Torino. Sędzią głównym spotkania był Andrea Colombo z Włoch.

Sprawozdanie z meczu

Zapowiadał się emocjonujący wieczór na Bluenergy Stadium. Obie drużyny przystąpiły do starcia w pełnym składzie, gotowe zdobyć cenne punkty w walce o ligowe punkty. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:00, a już w 10. minucie pierwszą bramkę zdobył dla Torino D. Zapata, asystującemu M. Vojvodzie, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0.

Udinese starało się odpowiedzieć, ale mimo starań nie potrafiło znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną defensywę gości. W 53. minucie to Torino podwyższyło prowadzenie za sprawą N. Vlašicia, który wykorzystał podanie od już wcześniejszego strzelca, D. Zapaty, ustalając wynik na 2-0.

Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale skuteczna gra obronna Torino uniemożliwiała im zdobycie bramki kontaktowej. W końcowej fazie meczu emocje sięgnęły zenitu, co zaowocowało serią żółtych kartek dla obu drużyn. Ostatecznie, po 90 minutach gry, to Torino cieszyło się z wyjazdowego zwycięstwa 2-0 nad Udinese.

Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji, a sędzia musiał kilkukrotnie interweniować, ukazując żółte kartki piłkarzom obu ekip. Ostatecznie, na kartkach z Gospodarzy znaleźli się Walace, Kingsley Ehizibue oraz Lautaro Giannetti, natomiast w zespole Gości kartonik otrzymali Alessandro Buongiorno oraz Saba Sazonov.

Podsumowując, Udinese musi teraz skoncentrować się na kolejnych meczach z Sassuolo, Interem i AS Romą, aby odrobić straty, natomiast Torino będzie kontynuować swoją drogę po kolejnych zwycięstwach, czekając na starcia z Monzą, Empoli oraz Juventusem.