Atalanta kontra Udinese, wynik meczu: 2-0

W sobotę na Gewiss Stadium odbył się mecz pomiędzy drużynami Atalanta i Udinese w ramach 22. kolejki Serie A. Atalanta pewnie pokonała swojego rywala 2-0, utrzymując prowadzenie od pierwszej połowy. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy.

Relacja z meczu Atalanta - Udinese

W sobotę o godzinie 14:00 na Gewiss Stadium odbyło się starcie pomiędzy drużynami Atalanta i Udinese w ramach 22. kolejki Serie A. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej do ostatniej minuty. Sędzią głównym tego spotkania był Marco Piccinini z Włoch, który świetnie radził sobie z prowadzeniem meczu.

Pierwsza bramka padła w 33. minucie, kiedy to A. Miranchuk strzałem głową pokonał bramkarza drużyny gości, a asystę zanotował C. De Ketelaere. Chwilę przed przerwą, w 45. minucie, G. Scamacca ustalił wynik na 2-0, również przy udziale C. De Ketelaere. Wynik do przerwy nie uległ zmianie, a gospodarze prowadzili 2-0.

W drugiej połowie obie drużyny otrzymały żółte kartki. Mario Pašalić (75') oraz Éderson (77') z Atalanty oraz Thomas Kristensen (28') z Udinese musieli uważać na kolejne faule podczas meczu.

Nie odnotowano żadnych czerwonych kartek. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść Atalanty, która zapewniła sobie cenne trzy punkty. Następne mecze dla Atalanty to starcia z Lazio, Genoa oraz Sassuolo, natomiast Udinese zmierzy się kolejno z Monza oraz Juventusem.